Dnia 23 października SU, wraz z przedstawicielami klas, udali się na cmentarz, by oddać hołd i zapalić znicze na grobach żołnierzy, powstańców wielkopolskich oraz zamordowanych w Katyniu. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie za ojczyznę.
Tomasz Weiss, Paweł Bosy
Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole jest dobrowolne i nieodpłatne. Udzielana jest ona w czasie bieżącej pracy oraz w formach odpowiednich do potrzeb.
Udzielają jej nauczyciele, wychowawcy grup wychowawczych oraz specjaliści, a w szczególności: pedagodzy, logopedzi, doradcy zawodowi oraz terapeuci pedagogiczni.
Szkolna stołówka to miejsce, do którego uczniowie ruszają w momencie, kiedy zabrzmi dzwonek rozpoczynający przerwę obiadową. Zorganizowana bezpiecznie i funkcjonalnie pozwaladzieciom komfortowo i w towarzystwie kolegówzjeść smaczny, odpowiednio zbilansowany, ciepły posiłek przy stolikach, przy których mają wystarczająco dużo miejsca, by w wygodny sposób zjeść obiad. Opiekunowie dzieci wpajają prawidłowe nawyki żywieniowe, przypominają o higienie rąk, dbają o odpowiednie warunki zapewniające spokojne spożycie posiłku, bez stresu i presji czasu. Wydzielone strefy pozwalają na bezproblemowe korzystanie ze stołówki młodszym dzieciom, jedzącym trzy posiłki dziennie i starszym, którzy według ustalonego harmonogramu, bez ścisku, posilają się między lekcjami. Wykwalifikowany personel wydaje około 500 posiłków dziennie, a urozmaicone obiady, z dodatkiem smacznego deseru, cieszą się dużym zainteresowaniem około 350 dzieci.
Opłatę za obiady należy uiszczać w wyznaczonym terminie do 15 dnia każdego miesiąca na konto nr 54 1020 4144 0000 6202 0150 6930 w dokładnej kwocie (wg wzoru):
ilość dni szkolnych x stawka obiadowa = dokładna kwota do zapłacenia
lub podaną przez intendenta w e-mailu, jeśli w poprzednim okresie rozliczeniowym wynikła nadpłata.
W uzasadnionych przypadkach (np. choroba, wycieczka, zawody, zdarzenie losowe) odpisy z obiadów należy zgłaszać:
W sprawach innych można kontaktować się z intendentem pod numerem telefonu 513 097 850 (telefonicznie lub sms).
Szczegółowy regulamin korzystania ze stołówki szkolnej umieszczony jest na Karcie zgłoszenia dziecka na obiady.
Świetlica szkolna to wyjątkowe miejsce w szkole. Dzięki wychowawcom, dzieci mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje lub zajęcia dodatkowe. To miejsce, gdzie podopieczni czekają na powrót rodziców z pracy, gdy jeszcze samodzielnie nie mogą wrócić do domu.
Działania opiekuńczo-wychowawcze świetlicy to rozmowy indywidualne, planowanie pracy, opieka i bezpieczeństwo w czasie zajęć i projektów, to także propagowanie zdrowia poprzez odpowiednie do pory roku ubieranie się, odżywianie, higienę psychiczną i fizyczną, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz współpraca z rodzicami i wychowawcami.
Trójka sportem stoi.
Od wielu lat w naszej szkole funkcjonują klasy ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego. Dzięki zaangażowaniu młodych sportowców i nauczycieli niejednokrotnie stawaliśmy na podium w rankingu Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce.
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie
Adres: ul. Konopnickiej 1, 64-200 Wolsztyn
tel./fax. 68 347 35 57
sekretariat@sp3wolsztyn.pl